Binnenland

Amsterdammers aangehouden om fatale schietpartij in hoofdstad

Twee Amsterdammers zijn deze week aangehouden vanwege een fatale schietpartij eerder deze maand in Amsterdam-Noord. Door het incident kwam een 43-jarige man om het leven. Twee mannen uit Almere die op de dag van de schietpartij werden aangehouden, zijn dezelfde dag nog vrijgelaten. Zij zijn geen verdachten meer in de zaak.

ANP
28 July 2023 13:46Leestijd 2 minuten

De schietpartij vond op 18 juli rond 16.00 uur plaats op het Vikingpad, nabij een parkeerplaats daar. Het slachtoffer, dat geen vaste woon- of verblijfplaats had, raakte hierbij gewond. Getuigen hebben verklaard dat zij een harde knal hoorden, waarna een gewonde man een rode auto in werd getrokken. Het voertuig zou vervolgens snel weg zijn gereden.

Gealarmeerde agenten troffen ter plaatse niemand meer aan. Kort daarna werd duidelijk dat de gewonde man naar het ziekenhuis was gebracht, waar hij overleed. De betrokken rode auto werd er ook aangetroffen en in beslag genomen.

De aangehouden Amsterdammers zijn 24 en 25 jaar. De 24-jarige werd maandag opgepakt, de 25-jarige woensdag, meldt de politie vrijdag. Beide mannen zitten in volledige beperkingen, wat betekent dat zij alleen contact mogen hebben met hun advocaat. De politie meldt daarom op dit moment geen verdere informatie te kunnen verstrekken. De twee zijn vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en blijven langer vastzitten.

Ondertussen is de politie nog steeds op zoek naar getuigen. Na het schietincident zou een „relevante getuige” zijn weggefietst van de plaats delict. De politie meldt met deze getuige in contact te willen komen. Ook is de politie op zoek naar camerabeelden van de IJdoornlaan van rond het tijdstip van de beschieting.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer