Azc Middelburg eerste week mei weer open na brand december
Een deel van het asielzoekerscentrum in Middelburg gaat in de eerste week van mei weer open voor bewoners, na de brand van december. Dat laat een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) weten. De bewoners die er ten tijde van de brand woonden werden overgebracht naar andere locaties in het land.
Eerst gaan de begane grond en de eerste verdieping open. In de twee weken die volgen worden ook de tweede en de derde verdieping weer bewoonbaar. Per etage is er plek voor zo’n 54 bewoners. Alleen op de derde verdieping zijn minder plekken dan voorheen. „De brand is op de derde ontstaan en daardoor is een aantal kamers dermate beschadigd dat deze niet meer hersteld konden worden. Doordat het pand al tegen het eind van de levensduur zit, loonde het niet om de verdieping volledig opnieuw op te bouwen”, aldus de woordvoerder van COA.
Bewoners die dat willen mogen terugkeren. Volgens het COA kiezen zo’n veertig à vijftig mensen hiervoor. „Iedereen is benaderd, maar sommigen zijn nu statushouders met een toegewezen woning en anderen hebben het prima op hun nieuwe locatie”, aldus de zegsman.
Het azc heeft vanaf begin mei rond de driehonderd plekken, zo ’n twintig minder dan voor de brand. Sommige bewoners konden na de brand op de locatie in Middelburg blijven wonen. Het gebouw dient nog zo’n twee jaar als asielzoekerscentrum.
Twee bewoners van het azc worden verdacht van het aansteken van de brand. Het gaat om twee mannen van 28 en 22. De oudste mag zijn proces buiten de cel afwachten. Bij de brand raakten acht mensen lichtgewond.