Binnenland

Inspectie weert Belgische Indaver als afvalverwerker voor PFAS

Het Nederlandse afval met schadelijke PFAS mag niet meer naar de Belgische afvalverwerker Indaver. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) gaat eerder gegeven toestemming hiervoor intrekken en geeft geen vergunningen meer af, bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Zembla. „We weten niet zeker of de afvalverwerking bij Indaver correct verloopt.”

ANP
31 October 2022 16:30Leestijd 2 minuten

Als PFAS niet juist wordt verwerkt, kan dat risico’s met zich meebrengen voor de volksgezondheid en het milieu, legt de inspectie uit. Het is daarom een voorzorgsmaatregel. De ILT had signalen ontvangen dat Indaver het afval mogelijk niet juist verwerkt. „Zolang niet wordt aangetoond dat de afvalverwerking juist en doelmatig is, geven we geen vergunningen meer voor Indaver.”

Nederlandse bedrijven kunnen hun afval met PFAS wel naar andere verwerkers brengen. Ook kunnen ze ervoor kiezen het afval veilig zelf op te slaan, vertelt de woordvoerster. Bedrijven kunnen bezwaar maken tegen het besluit van de ILT.

PFAS is de verzamelnaam voor schadelijke poly- en perfluoralkylstoffen. Die worden bijvoorbeeld gebruikt in blusschuim, als antiaanbaklaag voor pannen of als waterafstotende bescherming voor kleding. De chemische stoffen zijn schadelijk voor de gezondheid en het milieu. Ze kunnen zich ophopen in het lichaam, kunnen de werking van het immuunsysteem verminderen en hebben mogelijk effect op de voortplanting en op het ongeboren kind.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer