Economie

Belgische weefmachinefabriek start op na cyberaanval

De Belgische weefmachinemaker Picanol start maandag een deel van de activiteiten „voorzichtig” weer op nadat het bedrijf begin deze week werd getroffen door een cyberaanval. Het kan volgens de onderneming in Ieper nog een tijd duren voordat alles weer operationeel is.

ANP/BELGA
17 January 2020 16:35Gewijzigd op 16 November 2020 17:59Leestijd 1 minuut

De productie van de beursgenoteerde weefgetouwenmaker werd maandag stilgelegd nadat hackers met zogenoemde gijzelsoftware de computersystemen hadden platgelegd. Niet alleen de fabriek in Ieper, waar 1500 mensen werken, ligt stil, maar ook de productielocaties in Roemenië en China.

De fabrikant kan nog geen inschatting geven van de financiële gevolgen van de aanval. De handel in aandelen Picanol op de beurs in Brussel blijft voorlopig geschorst.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer