Economie

Tabaksreus ziet miljarden verdampen door Juul

De Amerikaanse tabaksreus Altria schrijft miljarden dollars af op vapingbedrijf Juul. Die maker van e-sigaretten, waarin Altria een flink belang heeft, is omstreden. Juul ligt mede onder vuur vanwege de marketing gericht op jongeren en door mysterieuze gezondheidsproblemen bij gebruikers.

ANP/BLOOMBERG
31 October 2019 13:27Gewijzigd op 16 November 2020 17:23Leestijd 1 minuut

Een aan vaping gelinkte longziekte heeft al meerdere levens geëist. De Amerikaanse medicijnen- en warenautoriteit FDA stelde onlangs dat Juul zonder gedegen bewijs beweert dat zijn producten veiliger zijn dan sigaretten.

In sommige Amerikaanse steden en staten wordt het merk al uit de schappen geweerd. In Europa is Juul officieel niet toegestaan wegens het hoge nicotinegehalte. De cartridges worden wel verkocht via ‘grijze import’.

Altria doet nu een boekhoudkundige afwaardering van 4,5 miljard dollar. Altria telde vorig jaar nog 12,8 miljard dollar neer voor een deelneming van 35 procent in Juul, maar ziet in dat er waarschijnlijk veel te veel is betaald. Door de flinke last boekt Altria een kwartaalverlies van 2,6 miljard dollar, waar een jaar terug nog 1,9 miljard dollar winst werd gemaakt. De omzet bleef stabiel op 6,9 miljard dollar.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer