Van Ark onderzoekt ‘werkleerplicht’ werklozen
Staatssecretaris Tamara van Ark (Sociale Zaken) gaat onderzoeken of de ‘werkleerplicht’ kan worden uitgebreid naar alle bijstandsgerechtigden. Op dit moment geldt een werkleerplicht alleen voor jongeren tot 27 jaar, al zijn bijstandsgerechtigden in beginsel altijd verplicht snel betaald werk te zoeken. Een idee van VVD-Kamerlid Dennis Wiersma om de werkleerplicht voor alle bijstandsgerechtigden te laten gelden noemt Van Ark „heel interessant’.
De staatssecretaris zegt dat veel werkgevers ,,staan te springen om mensen”. Ze denkt dat mensen die door gemeenten kansloos worden geacht op een baan wellicht met scholing wel weer aan het werk zouden kunnen.
Wiersma vindt dat iedere werkloze zijn best moet doen aan de slag te komen, met als ultieme sanctie dat anders de uitkering vervalt. Hij brengt zijn plan volgende week naar voren in een Kamerdebat.