Politiek

Van Baalen legt nevenfuncties autosector neer

VVD-Europarlementariër Hans van Baalen legt zijn nevenfuncties voor de auto-industrie neer. Hij wil vrij kunnen meedoen aan de debatten over de Volkswagen-affaire in het Europees Parlement, geeft hij woensdag als reden aan voor zijn besluit.

Redactie digitale media
30 September 2015 14:55Gewijzigd op 15 November 2020 22:11Leestijd 1 minuut
Van Baalen. Beeld ANP
Van Baalen. Beeld ANP

Van Baalen stapt per direct uit de Raad van commissarissen van Mercedes Benz Nederland. Ook trekt hij zich terug uit de adviesraad van de RAI-vereniging. Hij benadrukt dat hij zich in geen van beide functies bezig heeft gehouden met lobby-activiteiten.

Dinsdag bracht onderzoeksjournalist Ton F. van Dijk naar buiten dat Van Baalen betaald op de loonlijst staat van Mercedes Benz Nederland en de RAI. Voor beide nevenfuncties zou Van Baalen jaarlijkst 12.000 euro ontvangen.

Vorig jaar pleitte Van Baalen in De Volkskrant voor minder regelgeving voor de auto-industrie.

Tegenover F-site zei Van Baalen dinsdag: „Ik vind niet dat mijn onafhankelijkheid in het geding is. En ik hou me dan ook keurig aan de integriteitsregels van de VVD. Ik ben geen woordvoerder auto-industrie, dus is er geen probleem.”

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer