Economie

Lichte winststijging bij oliereus ExxonMobil

HOUSTON (ANP). De Amerikaanse oliereus ExxonMobil heeft de winst in het eerste kwartaal licht opgevoerd. Een verbetering van de winstmarges bij de chemietak compenseerde een lagere olieprijs en -productie. Dat blijkt uit de resultaten die het concern donderdag naar buiten bracht.

25 April 2013 14:34Gewijzigd op 15 November 2020 03:16Leestijd 1 minuut

De nettowinst steeg met 50 miljoen dollar ofwel 1 procent tot 9,5 miljard dollar (7,3 miljard euro). De gemiddelde prijs van Brentolie daalde van 118,45 dollar per vat in het eerste kwartaal van 2012 tot 112,61 dollar. ExxonMobil produceerde in de eerste 3 maanden van dit jaar 3,5 procent minder dan een jaar eerder.

Het concern maakte in maart bekend dat de productie over geheel 2013 met 1 procent zal dalen na een afname van bijna 6 procent in 2012. Het concern is er de afgelopen jaren niet in geslaagd om nieuwe vondsten om te zetten in producerende velden ter compensatie van velden waaruit al decennia olie en gas wordt gepompt.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer