Politiek

„Geen nullijn zorg, versoepeling ontslagrecht uitgesteld”

DEN HAAG – Een akkoord tussen vakbonden en werkgevers lijkt heel nabij. De sociale partners zijn sinds 15.00 uur donderdagmiddag in Den Haag bijeen. Om 18.00 uur sluiten premier Mark Rutte en minister van Sociale Zaken Lodewijk Asscher zich aan bij het overleg. Daarna volgt een persconferentie.

Redactie digitale media
11 April 2013 13:26Gewijzigd op 15 November 2020 03:00Leestijd 1 minuut
Sociaal overleg. Foto ANP
Sociaal overleg. Foto ANP

De Stichting van de Arbeid, het overlegorgaan van vakbonden en werkgevers, heeft dat bekendgemaakt.

Asscher sprak donderdag van een „nieuwe fase” in het overleg tussen de sociale partners. „Het is een goed teken dat de werkgevers en werknemers vinden dat nu de tijd is aangebroken om ook formeel het kabinet uit te nodigen. Dat is positief en ik ben heel blij dat we nu deze nieuwe fase ingaan.”

Eerder op de dag lekten de grote lijnen van het sociaal akkoord al uit. Zo blijft de WW in stand en wordt de versoepeling van het ontslagrecht uitgesteld. Ook zou de nullijn in de zorg van de baan zijn en gaat het verplicht in dienst nemen van arbeidsgehandicapten door bedrijven niet door.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer