Economie

Jeroen van der Veer verlaat Shell

DEN HAAG (ANP) – Voormalig topman Jeroen van der Veer vertrekt volgend jaar bij Shell. Dat maakte het olieconcern donderdag bekend.

13 December 2012 09:56Gewijzigd op 15 November 2020 00:47Leestijd 1 minuut
Voormalig topman Jeroen van der Veer van Shell. Foto ANP
Voormalig topman Jeroen van der Veer van Shell. Foto ANP

De voormalige bestuursvoorzitter is sinds 2009 commissaris bij Shell. Die functie legt hij na de aandeelhoudersvergadering van mei volgend jaar neer. In totaal heeft hij dan 42 jaar bij Shell gewerkt, waarvan 16 jaar als directeur en bestuurder.

Van der Veer kreeg in oktober 2004 de leiding over het Brits-Nederlandse oliebedrijf. Die functie hield hij tot mei 2009, toen hij werd opgevolgd door de huidige Zwitserse topman Peter Voser. De 65-jarige Van der Veer heeft volgens een woordvoerder van Shell „op eigen initiatief” besloten zijn functie neer te leggen.

Shell maakte verder bekend dat Gerrit Zalm (60) als commissaris zal toetreden tot het bestuur van het bedrijf. De topman van ABN Amro en voormalig minister van Financiën is per 1 januari 2013 benoemd. Aandeelhouders mogen in mei stemmen over een verlenging van zijn termijn. Volgens de Shell-woordvoerder is Zalm gekozen vanwege „zijn zeer ruime ervaring en zijn achtergrond”.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer