EU in de bres voor muziekrechten op internet
BRUSSEL (ANP) – Liedjesschrijvers en muzikanten in de Europese Unie moeten in de toekomst sneller en duidelijker een vergoeding krijgen voor publicatie van hun werk op het internet. De Europese Commissie heeft besloten de auteursrechten online beter te gaan beschermen.
Brussel wil verder dat er grensoverschrijdende licenties komen. Nu moeten online muziekdiensten nog in elke EU-lidstaat apart bij een auteursrechtenorganisatie aankloppen, zoals in Nederland bij Buma/Stemra. Dat is niet meer van deze tijd en vormt een rem op de creativiteit en het ondernemerschap, aldus de commissie woensdag.
„Eenduidige Europese regelgeving is een voorwaarde voor een eerlijke vergoeding voor muzikanten en componisten”, reageert D66-Europarlementariër Marietje Schaake in een verklaring.