Geschiedenis

Restauratie meesterwerk Van Eyck

ROTTERDAM (ANP) – Museum Boijmans Van Beuningen restaureert het schilderij ’De drie Maria’s aan het graf’ van de gebroeders Van Eyck. Dat meldde het Rotterdamse museum maandag.

2 April 2012 14:32Gewijzigd op 14 November 2020 20:16Leestijd 1 minuut
Exterieur museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam.  Foto ANP
Exterieur museum Boijmans van Beuningen in Rotterdam. Foto ANP

Het restaureren van het 15e-eeuwse schilderij stond hoog op de verlanglijst van het museum. De restauratie is nodig om de originele verflaag weer te voorschijn te halen en om het schilderij beter te conserveren. Vanaf 13 oktober is het meesterwerk te zien in het museum.

’De drie Maria’s aan het graf’ is de enige Van Eyck in Nederlands bezit. Het toont drie vrouwen aan het lege graf van Jezus. Kunsthistorici weten niet met zekerheid of het schilderij is gemaakt door Jan van Eyck of door diens minder bekende broer Hubert.

Over de restauratie en de geschiedenis van het doek wordt een documentaire gemaakt. De film zal tijdens een najaarstentoonstelling in het museum worden getoond. De trailer van de documentaire is vanaf maandag online te zien.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer