Politiek

Rosenthal nuanceert uitspraak over diplomatie

BRUSSEL (ANP) – Minister Uri Rosenthal heeft uitspraken die hij zaterdag in de Volkskrant heeft gedaan over de diplomatie, genuanceerd. In een interview met de krant zei hij onder meer dat de diplomatie „geen rustiek tijdverdrijf” meer is en dat hij zijn aandacht vooral wil richten op jonge ambtenaren.

13 December 2010 21:45Gewijzigd op 14 November 2020 12:53Leestijd 1 minuut

Rosenthal vindt dat het zinnetje over „rustiek tijdverdrijf” wel wat zwaar aangezet in de krant is terechtgekomen, zei hij maandag na EU-beraad. „De kop was groter dan het verhaal zelf.” De VVD-bewindsman onderstreepte dat „Nederland een goed toegerust diplomatenkorps heeft”.

Wel herhaalde Rosenthal dat hij wil opkomen voor de positie van jonge ambtenaren, die vaak nog geen vast arbeidscontract hebben. „Want hen moeten we koesteren.” Ook wil hij in de diplomatie meer de nadruk leggen op de economische belangen van Nederland.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer