Speelgoedbranche maakte toch geen prijsafspraken
Speelgoedwinkeliers hebben onderling geen prijsafspraken gemaakt. Ook zijn de prijzen van speelgoed vorig jaar niet extreem gestegen. Dat concludeerde de Consumentenbond vrijdag na een steekproef.
In november trok de bond nog aan de bel in de aanloop naar sinterklaas en Kerst. Toen waren er genoeg signalen om de prijzen van speelgoed te onderzoeken, vond de bond. Sommige producten kostten in verschillende winkels vrijwel hetzelfde, meldden leden. Dat zou wijzen op verboden prijsafspraken onder winkeliers. Bovendien zouden de prijzen na de invoering van de euro flink zijn opgeschroefd.
Uit het onderzoek, uitgevoerd onder acht bekende speelgoedketens en warenhuizen, is echter gebleken dat speelgoed gemiddeld 2,6 procent duurder is geworden, minder dan de algemene inflatie in 2002. Wel constateerde de bond uitschieters tot 45 procent, zowel naar boven als naar beneden.
Hoewel sommige artikelen nauwelijks in prijs van elkaar verschillen, rekenen de winkelketens voor de meeste artikelen een andere prijs. Daarbij liggen de prijzen tot 20 procent uit elkaar, bleek vrijdag.