Winst Friesland Foods stijgt fors
MEPPEL (ANP) - Zuivelcoöperatie Friesland Foods heeft het resultaat vorig jaar flink zien stijgen door een herstructurering bij de kaasactiviteiten en het verbeteren van de winstmarges in Zuidoost-Azië.
De nettowinst steeg 8 procent tot 104 miljoen euro, het bedrijfsresultaat klom 12 procent tot 211 miljoen euro, terwijl de omzet met 1 procent afnam tot 4,4 miljard euro. Dat maakte de onderneming donderdag bekend bij de presentatie van het resultaat over 2005. Het bedrijf had vorig jaar te maken met lastige marktomstandigheden. De prijzen van grondstoffen en energie stegen. Bovendien zag Friesland Foods in Europa stevige druk op de winstmarges door de concurrentieslag tussen de verschillende supermarktketens.Friesland Foods sloot vorig jaar versneld drie locaties in Nederland waar kaas wordt geproduceerd. De omzet in deze tak daalde met 4 procent tot 1,1 miljard euro. In enkele jaren bracht het bedrijf het aantal locaties terug van dertig naar veertien. De reorganisaties werpen hun vruchten af, aldus de onderneming. Bovendien stegen de prijzen vorig jaar, waardoor het uiteindelijke resultaat behoorlijk verbeterde.
Al met al zag de onderneming het personeelsbestand vorig jaar slinken van 17.580 naar 16.438, een afname met ongeveer 6 procent. Het bedrijf wil niets zeggen over de mogelijke resultaten in de toekomst. Friesland Foods verwacht een aanzienlijke stijging in de kosten voor energie en verpakkingen.