Decaan seminarie in Spanje: Belangrijk dat meer predikanten worden opgeleid
In Gorinchem vond zaterdag de jaarlijkse zendingsmiddag plaats van de interkerkelijke zendingsorganisatie Spaanse Evangelische Zending (SEZ). Vanuit Spanje was dr. Arturo Terrazas te gast. Elbert Verboom vertelde over het werk in Cuba.

Terrazas groeit op in Mexico en woont sinds 2011 in Spanje. Hij is decaan aan het Instituto Bíblico y Seminario Teológico de España (Bijbels Instituut en Theologisch Seminarie van Spanje, IBSTE) in Castelldefels, bij Barcelona. De faculteit heeft een samenwerkingsovereenkomst met de Theologische Universiteit Apeldoorn en wordt gesteund door de SEZ.
Terrazas leert als kind de Bijbel kennen en kerkt in een pinkstergemeente. Als 12-jarige gaat hij mee met een zomerkamp van een baptistische kerk. „Toen begreep ik voor het eerst de boodschap van de zaligheid. Van een zondagsschooljuf had ik een Bijbel gekregen. Die zomer las ik het Evangelie van Lukas. Toen begreep ik wat de Heere Jezus voor mij heeft gedaan aan het kruis”, aldus dr. Terrazas.
Vanaf zijn vijftiende bezoekt hij een presbyteriaanse kerk, waar onderwijs wordt gegeven uit de Westminster Belijdenis. Hier wordt hij gedoopt.
Israël
Als rechtenstudent krijgt Terrazas de kans om naar Spanje te gaan. Hij evangeliseert in Granada en bezoekt de kleine gemeenten. „Gegrepen door de nood van het predikantentekort in Spanje ging ik theologie studeren aan de Reformatorische Theologische Bijbelschool in Jackson, Mississippi.”
Later studeert Terrazas in Barcelona en ontmoet hij Berend Coster, die daar namens de SEZ werkt. Zo raakt hij verbonden aan het IBSTE. In Israël verricht Terrazas geregeld opgravingen in samenwerking met een Hebreeuwse universiteit. Een van de vondsten is een klein beeldje, dat een koning van Israël zou kunnen voorstellen, mogelijk Achab.
Dr. Terrazas gaat, naast zijn werk voor het IBSTE, nog steeds voor als predikant in Spanje. Hij benadrukt dat het heel belangrijk is dat er meer predikanten worden opgeleid om het Woord van God te prediken. Enkele studenten vertellen via een video over hun ervaringen bij het IBSTE.
Orkaan
„De situatie in Cuba is economisch en maatschappelijk uitermate zorgelijk”, deelt bureaumanager Hendrik van de Ridder mee. Elbert Verboom, werkzaam als Cubacoördinator voor de SEZ, was recent met Van de Ridder in Cuba.
„De Cubaanse overheid wantrouwt de medewerkers van de SEZ en de kerken”, vertelt Verboom. „Ook is er overlast van muggen die virussen verspreiden en een tekort aan voedsel en elektriciteit.”
De recente RD-actie voor Cuba heeft ervoor gezorgd dat een aantal projecten op Cuba kon worden uitgevoerd. Onder meer is er een motor gegeven aan een predikant die Bijbelcursussen verspreidt.
Eind oktober veroorzaakte de orkaan Melissa veel schade in Cuba. „Kerken konden, met het weinige dat ze hebben, toch anderen helpen. Dankzij de RD-actie zijn er medische pakketten uitgedeeld, aangezien de apotheken in Cuba bijna geen voorraden hebben.”
„Binnenkort zal een container verscheept worden naar Cuba met onder meer Bijbels, kinderbijbels en kopieerapparatuur”, aldus Verboom. „Is er vrucht?” zo sluit hij af. „Dankzij alle projecten horen de mensen het Woord, en dat zal doen wat God behaagt.”
Ds. W.L. van der Staaij, christelijk gereformeerd predikant in Scheveningen en voorzitter van de SEZ, opent de middag met een meditatie over Jesaja 55. „Zoals regen zegen geeft, zo zijn we voor de zegen van God afhankelijk van Zijn Woord. Regen maakt de grond zacht. De grond in Spanje en in Cuba is hard, alleen Gods Woord kan de grond zacht maken. Daarbij is er de belofte, dat het niet leeg zal terugkeren. Dat vraagt wel onze inspanning.”








