Economie

Wall Street opent vlak

NEW YORK (ANP) – In New York zijn de Amerikaanse beurzen vrijdag vlak geopend. Beleggers wegen een sterker dan verwacht groeicijfer van de Amerikaanse economie af tegen tegenvallende resultaten van technologiegigant Apple en webwinkelbedrijf Amazon.

26 October 2012 15:47Gewijzigd op 14 November 2020 23:56Leestijd 1 minuut

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel onveranderd op 13.100 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 1412 punten en technologiebeurs Nasdaq bleef ongewijzigd op 2986 punten. De markt wacht nog op het Michigan consumentenvertrouwen, dat een halfuur na de openingsbel bekend wordt gemaakt.

Op macro-economisch terrein bleek dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal met 2 procent is gegroeid. Economen hadden gerekend op een groei van 1,9 procent. De economische groei van 2 procent is nog niet sterk genoeg om een serieuze verlaging van de werkloosheid in de VS te bewerkstelligen. Daarvoor is minstens 2,5 procent groei nodig over meerdere kwartalen, aldus economen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer