Kerk & religie

Lille krijgt na 140 jaar een protestantse kerk erbij

LILLE – In de Noord-Franse stad Lille wordt zaterdag een nieuw protestants kerkgebouw geopend, de eerste in 140 jaar. De baptistengemeente, die zich in het oude gebouw te weinig kon ontplooien, viert vanaf vrijdag drie dagen de opening van het nieuwe gebouw.

Kerkredactie
12 March 2013 21:32Gewijzigd op 15 November 2020 02:26Leestijd 1 minuut
Een deel van de flyer voor de opening van een nieuwe protestantse kerk in Lille. Beeld la-reconciliation.fr
Een deel van de flyer voor de opening van een nieuwe protestantse kerk in Lille. Beeld la-reconciliation.fr

De baptistengemeente ”Communauté Chrétienne de la Réconciliation” is in 1952 ontstaan en kerkt sinds 1975 aan de Rue des Stations. Het kerkgebouw ”La Réconciliation”, wat ”De Verzoening” betekent, voldeed niet meer aan de eisen van de tijd.

Het nieuwe gebouw aan de Rue d’Arras heet ”Espace aux Carrés”. Die naam verwijst naar de vier windstreken van de aarde maar ook naar het christelijke symbool van het kruis. De kerkzaal heeft 200 zitplaatsen. Verder zijn er ook zalen voor de opvang van kinderen.

Boven de kerkzaal is er veel woonruimte gecreëerd voor het leven in een commune. De kerk wil daarmee de verbinding maken naar het leven van de eerste christenen. In het Bijbelboek Handelingen staat beschreven hoe zij met elkaar leefden en meeleefden. Als bewoners denkt de kerk aan studenten, jonge werknemers, mensen in moeilijkheden en natuurlijk de voorganger.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer