Kerk & religie

VCVM start actie voor christenen in Vietnam

De Vereniging van Christenen tegen Vervolging en Marteling (VCVM-Nederland) is een handtekeningenactie begonnen voor de vrijlating van twintig Vietnamese christenen die vanwege het uitdragen van hun geloof gevangenzitten.

Van onze kerkredactie
24 December 2001 10:24Gewijzigd op 13 November 2020 23:20Leestijd 1 minuut

De actie voor de vrijlating van zes Pakistaanse christenen, die de afgelopen maanden plaatsvond, heeft meer dan 11.000 handtekeningen opgeleverd. De VCVM-Nederland noemt de namen van ds. Nguyen Hong Qunag, mevrouw Qunag en Truong Tri Hien, die gearresteerd werden op 17 augustus dit jaar, en van Sung Seo Choa, die opgepakt werd in september 2000. Verder noemt ze de namen van 16 gevangengenomen voorgangers die behoren tot de Hmong-stam in het bergland in het noordwesten. Zij werden tussen augustus 2000 en oktober 2001 gearresteerd omdat ze het christelijk geloof verbreidden.

De VCVM acht het gevangen houden van deze christenen in strijd met de verklaring van de rechten van de mens, waarin staat dat iedereen recht heeft op vrijheid van gedachte, geweten en godsdienst. De VCVM heeft een verzoek om vrijlating opgesteld dat gericht is aan de Vietnamese autoriteiten. Het bestuur vindt dat laatste belangrijk. „Als er vele brieven binnenkomen, kan dat leiden tot vrijlatingen, zoals de ervaring leert”, aldus de VCVM.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer