Zendeling Peter Hout kiest voor bedachtzaamheid, maar confronteert uiteindelijk toch
„Alleen het bloed van Jezus reinigt van de zonden.” Naast me hoor ik de stem van Ari deze woorden meezingen.
Het is Pasen. De boodschap van het kruis en de opstanding van Jezus is voor een moslim een confronterende boodschap. En waar de een zonder schroom deze confrontatie aangaat, zal de ander meer met bedachtzaamheid deze boodschap brengen. In onze context lijkt het wijzer dit laatste te doen. Daarom besluiten we het te houden bij de kinderbijbelclub, zoals we elke zondag doen.
Dan hoor ik opeens dat Ari bij een collega heeft aangegeven toch wel een keer te willen komen kijken. Mijn eerste reactie is sceptisch. Ik moet nog maar eens zien of hij werkelijk komt. Een aantal weken geleden was hij zo stellig in zijn bewering dat hij als moslim niet naar ons toe kán komen.
Blij
Die zondagmiddag zijn er drie kinderen aanwezig. Na het Bijbelverhaal leren we samen Romeinen 5:8 en doen we een spelletje. Halverwege het spel zie ik uit mijn ooghoeken buiten een auto parkeren. Eerst stappen mijn collega en zijn vrouw uit, maar dan zie ik ook Ari met zijn vrouw Bardha.
Nadat we de kinderclub met een lied en gebed hebben afgesloten, verwelkomen we Ari en Bardha. Wat zijn we blij dat ze gekomen zijn.
Het lijkt ons wijs de boodschap met bedachtzaamheid te brengen
Er komen nog twee mensen binnen die op het laatste moment ook uitgenodigd zijn. Een alleenstaande man uit Tirana en een moeder uit onze wijk. De Albanezen zien elkaar voor het eerst en maken uitgebreid kennis met elkaar. Heel spontaan komt het gesprek op Gods leiding in je leven. De moeder uit onze wijk is een gedoopte christin. Ze getuigt op een indrukwekkende manier hoe de Heere in haar leven begonnen is en dwars door ontzettend moeilijke omstandigheden voor haar en haar gezin heeft gezorgd. Het raakt Bardha, de tranen stromen haar over de wangen.
Confrontatie
Daarna lezen we, voor het eerst met volwassenen in Paskuqan, uit de Bijbel. Ik wilde eerst alleen de eerste zes verzen van Markus 16 lezen, maar na een vraag van een collega over het daaropvolgende gedeelte lezen we verder. Ook vers 16: „Die geloofd zal hebben en gedoopt zal zijn, zal zalig worden; maar die niet zal geloofd hebben, zal verdoemd worden.” Over confrontatie gesproken…
We sluiten af met zingen en gebed. Als laatste zingen we Psalm 51: „Schep in mij een rein hart, o God.” Naast me hoor ik Ari weer meezingen.
Peter Hout is in 2022 voor Zending Gereformeerde Gemeenten vanuit Elspeet uitgezonden naar Albanië. Momenteel woont hij met zijn vrouw Arianne en hun vijf kinderen in Paskuqan, een voorstad van Tirana. Hout verricht daar pionierswerk.







