Deens kralenwerk van Tineke Vis uit Barneveld wordt onbetaalbaar
„Je ziet dit kralenwerk niet heel veel”, weet Tineke Vis-van Buuren (66) uit Barneveld. „De stenbodentechniek is van oorsprong Deens. Ik heb het van een oude dame uit Zwammerdam geleerd.”

„Er worden gladde kralen gebruikt die allemaal even groot zijn. Dat moet ook wel, anders klopt het patroon niet meer”, vertelt Vis. In de loop der jaren maakte ze allerhande voorwerpen, van poppenjurkjes tot een groot kleed voor op haar glazen tafel.
Momenteel staat de hobby op een laag pitje. „De kraaltjes zijn erg duur geworden en moeilijk te krijgen”, vertelt Vis. „Ik had berekend wat een jurkje voor een barbiepop kostte. Dat kwam neer op 85 euro.”
Mochten al haar kraaltjes opraken, dan hoeft Vis zich niet te vervelen. „Ik haak ook muisjes. Daarvoor gebruik ik haaknaald nr. 1 en heel dun draad. Ik maak er veel die voor het goede doel verkocht worden. Het patroon haalde ik ooit van Facebook, maar het is zo veranderd dat het helemaal mijn muisje is.”
Vond u dit artikel nuttig?
Gerelateerd nieuws
- Meer over
- Achterkrant
- Eigen werk







