Buitenland

China neemt hoogste brug ter wereld in gebruik

China heeft zondag de hoogste brug ter wereld in gebruik genomen. De Huajiang Grand Canyon Bridge in de zuidelijke provincie Guizhou overspant een kloof op 625 meter boven een rivier.

De brug, waarvan de bouw drie jaar duurde, pakt het record af van de Beipanjiang-brug in dezelfde provincie. Die is met 565 meter nu de op een na hoogste brug ter wereld. Op beelden van de staatstelevisie waren auto’s te zien die de immense constructie overstaken, terwijl de blauwe pylonen deels in de wolken verdwenen.

Volgens de autoriteiten verkort de brug de reistijd tussen de twee oevers van twee uur naar twee minuten. Daarmee moet het project niet alleen het vervoer vergemakkelijken, maar ook de economische ontwikkeling van de regio stimuleren.

De bergachtige provincie Guizhou in het zuiden van het land is al rijk aan spectaculaire bruggen. Bijna de helft van de honderd hoogste bruggen ter wereld staat er, meldde staatspersbureau Xinhua.