BuitenlandNieuws

Defensie België verdedigt aankoop antidronemateriaal na reportage

Het Belgische ministerie van Defensie verdedigt de aankoop van antidronemateriaal van 50 miljoen euro na een reportage van het journalistieke tv-programma Pano, die de VRT woensdag uitzond. Daarin werd gesteld dat er geen openbare aanbesteding was voor het antidronemateriaal, dat er mogelijk te veel is uitgegeven, en dat er geen bewijs was voor het gevaar van vijandige drones boven België.

Volgens het ministerie is in de reportage sprake van „insinuaties en sfeerschepping”. De gehanteerde prijzen zouden marktconform en geauditeerd zijn en de spoedprocedure is wettelijk correct verlopen, stelt het ministerie.

Afgelopen najaar werden meerdere drones gespot in België, onder meer bij luchthavens en militaire instellingen.

„In de wet staat dat bij urgente aankopen een bepaalde procedure moet worden gevolgd en die is gevolgd”, aldus minister van Defensie Theo Francken. Het antidronemateriaal zou ook pas zijn aangeschaft na goedkeuring door de Kamercommissie Legeraankopen.