Hooggerechtshof VS staat nieuwe kieskaart Californië toe
Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft Californië toestemming gegeven om een nieuwe kaart van kiesdistricten te maken. Hiermee vergroten de Democraten de kans dat ze bij de tussentijdse verkiezingen in november een meerderheid in het Huis van Afgevaardigden terugwinnen.
President Donald Trump begon vorig jaar met zijn campagne om Republikeinse wetgevers aan te zetten tot het herindelen van de kiesdistricten, ook wel „gerrymandering” genoemd. Dit lukte onder andere in de staten Georgia en Texas.
Californië is een grote staat waar de Democraten door de nieuwe kieskaart straks vijf extra zetels kunnen winnen. Het is het antwoord op het aanpassen van de kiesdistricten in Texas, een zet die de Republikeinen dan weer vijf extra zetels in het Huis moet opleveren.
Het Amerikaanse Hooggerechtshof bestaat uit overwegend conservatieve rechters.