Stijging meldingen misbruik binnen de kerk, afbeelding van Trump als messias en nieuw kerkgebouw Gereformeerde Gemeente Kesteren
De Gereformeerde Gemeente in Kesteren neemt zondag haar nieuwe kerkgebouw officieel in gebruik. In de podcast is de uitstraling van de kerk onderwerp van gesprek. Ook de AI-afbeelding van Trump als messias komt aan bod en de stijging van het aantal meldingen van seksueel misbruik binnen de kerk.

Vandaag bericht kerkredacteur Heleen van de Fliert over seksueel misbruik binnen de kerk. Twee meldpunten in de reformatorische gezindte presenteren hun jaarverslagen, waarin een stijging van het aantal meldingen genoemd wordt. Deze week werd ook een toerustingsbijeenkomst voor ambtsdragers belegd over onder meer misbruik binnen het gezin. Wat vraagt dit van het pastoraal handelen van ambtsdragers?
Ook internationaal religienieuws zorgt voor debat, nadat er een AI-afbeelding online kwam waarop president Donald Trump als messias werd getekend en die hij na kritiek uit zijn eigen, evangelicale achterban, weer verwijderde.
Het podcastgesprek wordt afgesloten met het bespreken van het nieuwe kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente in Kesteren. Kerkredacteur Heleen van de Fliert noemt het „een mooi klassiek kerkgebouw, waarbij je meteen ziet dat het een kerk is”, al vindt ze de verhoudingen tussen middenschip en toren minder geslaagd: „Dan heeft zo’n kerk met torens als beschuitbussen in Zeist wel meer karakter.”
Vond u dit artikel nuttig?
- Meer over
- Blik op de kerk
- RD-podcast




