Doden door geweld in Mexicaanse gevangenis
MONTERREY - Tijdens een opstand in een gevangenis in het Mexicaanse Reynosa aan de grens met de Amerikaanse staat Texas zijn zeker 21 gevangenen omgekomen. Een deel van de hen stierf in een brand die was aangestoken na een urenlang gevecht tussen verschillende drugsbendes. Dat meldde de plaatselijke justitie maandag.
De politie en militairen omsingelden het gebouw met zwaar geschut en wisten een einde te maken aan het geweld. In de gevangenis zitten 2200 mensen opgesloten. De gevangenis is bedoeld voor slechts 1800 mensen.
In Mexico zijn vaker rellen in gevangenissen. In september kwamen 23 mensen om tijdens een opstand in een overvolle gevangenis in Tijuana. De inrichtingen zitten bomvol door de drugsoorlog die al tijden woedt in Mexico. President Felipe Calderón probeert een einde te maken aan deze oorlog door veel mensen aan te houden en op te sluiten.
In Mexico kwamen dit jaar al meer dan 3700 mensen om het leven door geweld dat met de drugsoorlog te maken had.
Reacties (5)
| drieling correspondent | dinsdag 21 oktober 2008 - 10:40 | ![]() |
| aantal posts:107 | wow isniet te geloove se motte maar eens meer gevangenissen bouwen doeii | |
| Corianne Slegh | ||
| leetjuu redacteur | dinsdag 21 oktober 2008 - 16:02 | ![]() |
| aantal posts:516 | dat is niet normaal!! en dat noemen ze een gevangenis~?!!! | |
| hoihoi journalist | dinsdag 21 oktober 2008 - 22:11 | ![]() |
| aantal posts:2992 | wow bizar!!!! | |




