Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Drama treft Nederlanders in Kenia

    AMERSFOORT - Bij een brute overval op een project in Kakamega in Kenia zijn vorige week donderdagavond vijf Nederlandse deelneemsters aan een werkvakantie verkracht. De reis was een initiatief van de christelijke organisatie Livingstone uit Amersfoort.

    Dat bevestigde een woordvoerster van de organisatie maandagmorgen.

    De Nederlandse groep bestond uit twaalf deelnemers, onder wie twee reisleiders. Zij hadden meegewerkt in een weeshuis, een gebouw opgeknapt en bezoeken in de buurt afgelegd.

    Op de avond van de overval was de groep juist bezig de werkvakantie te evalueren met de lokale projectleiders. Daarna zou de groep op safari gaan.

    Naar schatting zeker tien mannen van rond de dertig jaar met onder meer speren en een pistool wisten het bewaakte terrein van het project in Kakamega binnen te dringen door een buurman te gijzelen.

    Eenmaal binnen in het onderkomen dreven de overvallers de twaalf Nederlandse deelnemers aan de werkvakantie, de twee lokale projectleiders en enkele Kenianen samen in de gemeenschapsruimte. De slachtoffers werden gedwongen op de grond te gaan liggen. Geld en mobiele telefoons moesten ze afstaan.

    Vervolgens dreven de overvallers iedereen naar de bovenverdieping van het gebouw. De mannen werden op hun buik liggend vastgebonden. Vijf jonge Nederlandse vrouwen werden in de kamer ernaast verkracht. Zij zijn na de twee uur durende overval direct naar een ziekenhuis gebracht en daar behandeld. Ze kregen onder meer medicaties ter voorkoming van aids.

    Volgens de woordvoerster van Livingstone hebben de slachtoffers „heel veel te verwerken.”

    De groep deelnemers aan de werkvakantie is zaterdagochtend teruggekeerd in Nederland. Ze zijn opgevangen door hun ouders.

    De werkvakantieprojecten in Kenia zijn voorlopig stopgezet.

    Het project in Kakamega geldt volgens de woordvoerster van Livingstone als veilig.

    „Er zit een ervaren projectleider die we al sinds 1990 kennen. Het is onvoorstelbaar dat zo’n overval juist op dit project heeft plaatsgehad. Ook hier op kantoor reageert iedereen erg geschokt. Een veelgehoorde vraag is waarom God dit toelaat.”

    De christelijke organisatie Livingstone organiseert werkvakanties naar de landen Brazilië, Argentinië, Uganda, Kenia, Tanzania, Zuid-Afrika, Moldavië, Bosnië-Herzegovina, Oekraïne, Roemenië en Italië.

    Reacties (14)

    HM
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:228

    Pff das niet niks...

    groetsels Rineke

    Aardappeleter
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:130

    Tsjongejonge, wat een asociale gasten zeg!

    Die Nederlanders gaan tijdens hun vakantie anderen helpen en dan gebeurt dit.

    mientjuh
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:98

    Wat vreselijk!!! Veel sterkte toegewenst!!

    ellu
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:137

    vreselijk zeg!!

    die mesen komen daar om te helpen.

    krijgen ze dit als dank.

    daar kan ik me toch zo kwaad over maken.

    groetjes,

     

     Een vriend is iemand die alles van je weet, en toch van je houdt...
    apie
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:236

    mn zus is met een groep van livingstone nar afrika gewist,,, ze is net trug (glukig!!!!!!) tis egt vreselijk as zoiets gebeurdd...

     ikkuuh love die ene!!
    hillegonda
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:1565

    vreselijk gewoon

     sgat ik hou van je voor altijd!!!
    AvdP
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:87

    Zo zie je maar weer dat de Bijbel gelijk heeft: Daar staat: In de wereld zult gij verdrukking hebben, maar hebt goede moet ik heb de wereld overwonnen. Hopelijk mag dit jullie sterkte wezen! Heel veel sterkte( toegebeden!)

     ~Meer over het geloof? ~ Lees de Bijbel~ Bijbel en verdieping? ~ thebiblestories.web-log.nl ~
    a_noniem
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:57

    TypiSch voOrbeelD van stank vOr Dank!

    Vreselyk!!

    apie
    correspondent schreef op maandag 28 juli 2008 - 18:24

    mn zus is met een groep van livingstone nar afrika gewist,,, ze is net trug (glukig!!!!!!) tis egt vreselijk as zoiets gebeurdd...

    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    afschuwelijk!!!!!!!!!!!!!

    jannegirl
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:202

    Daar wordt je echt zoooooo boos van

     Laatste jaar op school!
    studente
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:35

    sjonge denk je ook ff op werkvakantie te gaan krijg je dit over je heen! tis geen kattenpis!!!

    groetjes

    lourina11
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:15

    Ga je op werk vakantie

    Denk je dat je daar meer kan bereiken,gebeurt er zoiets

    Daar kan ik mij zo verdrietig over maken.

    Sterkte

     

    Mij

     Zin in kamp vrijdag!
    Stageschool is vet!
    jettuh
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:136

    Dit is echt erg wat hier is gebeurd zeg... inderdaad, zij willen de mensen daar helpen en dat overkomt hen dit!! VREESLIJK!!!

    datzegik
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:146

    vreselijk, ja natuurlijk. maar vergeten jullie niet wat? in nederland worden elke dag zoveel meisjes verkracht! wie denkt daaraan?

     Begin de dag met een glimlach...