Japanse walvisvloot vangt ’slechts’ 551 dwergvinvissen
Zeeslag bij Antarctica tussen walvisvaarders en milieuactivisten
TOKIO – Japan heeft de afgelopen maanden veel minder walvissen gevangen dan gepland. Er werden 551 dwergvinvissen gedood in de Antarctische Oceaan, terwijl er was gerekend op 850 exemplaren van deze walvissoort. Deze tegenvaller is vooral te wijten aan sabotage door milieuactivisten, meldde het Japanse ministerie van Visserij maandag.
Activisten van de militante milieuorganisatie Sea Shepherd gingen de afgelopen tijd regelmatig de confrontatie aan met de Japanse walvisvloot. Het hinderlijk volgen van de Japanse boten leidde tot ware zeeslagen in de ijskoude wateren bij Antartica.
Volgens Japan raakten drie opvarenden van een Japanse walvisvaarder in maart gewond door een bijtend zuur waarmee leden van Sea Shepherd een Japans schip bekogelden. Japan riep de Nederlandse ambassadeur en zijn Australische collega op het matje na de actie. Sea Shepherd voerde actie met het schip Steve Irwin, dat in Nederland is geregistreerd en in Australië zijn thuishaven heeft. De Japanners wilden ook vijftig vinvissen vangen, maar ze vingen er geen één.
Onder internationale druk zag Japan eerder al af van de vangst van vijftig bultruggen. Japan blijft op walvissen jagen onder het mom van wetenschappelijk onderzoek. De zes schepen van de Japanse walvisvloot zijn op de terugweg naar Japan en komen over enkele dagen aan.
Op de site van de walvisvaarders zijn videobeelden te zien van de gewelddadige confrontaties op zee tussen de 'terroristen' van Sea Shepherd en de onschuldige 'wetenschappers'. Klik hieronder voor de beelden:
Video 1: Milieuactivisten bekogelen walvisvaarder met flessen bijtend zuur.
Video 2: De Steve Irwin in actie, 3 maart 2008 (hoge resolutie) (lage resolutie).
Video 3: 'Zeeslag' tussen Steve Irwin en walvisvaarder Nisshin Maru, 3 maart 2008 (hoge resolutie) (lage resolutie).
Reacties (20)
| tjetket correspondent | maandag 14 april 2008 - 20:24 | ![]() |
| aantal posts:111 | ik vint dat heeeeeeeeeeeeeeeeeel goed dat het niet meer lukt ze moesten het verbieden!!!! die dieren willen ook gewoon leven | |





