Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    „Christenen moeten altijd blij zijn”

    ZEIST - Christenen moeten altijd blij zijn, vindt ds. C. G. Vreugdenhil. Hij beroept zich op de apostel Paulus, die zijn lezers oproept om zich te allen tijde te verblijden. De apostel was zelfs tijdens zijn gevangenschap blij.

    Ds. Vreugdenhil, predikant van de gereformeerde gemeente van Vlissingen, sprak maandagavond in het kerkgebouw van de christelijke gereformeerde kerk in Zeist.

    Ds. Vreugdenhil benadrukte dat in de Bijbel de blijdschap vaak als een vrucht van de Geest genoemd wordt en dat Paulus voortdurend oproept tot blijdschap, ongeacht de omstandigheden. Paulus was zelfs in gevangenschap blij.

    „Iedere christen hoort blijdschap in de Heere te tonen. We zijn zelf verantwoordelijk of we vreugdeloze of blijde christenen zijn.”

    Lees het hele artikel op www.refdag.nl 

    Reacties (18)

    hoihoi
    journalist
    Quote bericht
    aantal posts:2992

    srry, mar kben 9 van de 10x wel vrolijk...

    maar af en toe ni hoor...en kdenk paulus zelf ok ni...

    jooootje
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:43

    k ben oowk egt nie altijd ff vrolijk!!!!

    Marilou
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:531

    Ik ben nie altyd vrolijk hoor!

    xxx my

    ikkjuhh
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:6

    k denk nie dat j altijd blij hoeft t zijn! in de bijbel staat ook dat Jezus weende, dus Jezus was ook niet altijd blij. Volgens mij hoeft dat ook niet. Je kan toch niet altijd blij zijn? je hoeft tog nie blij naar n begrafenis ofzo?
    Aatjuh
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:349

    als er iemand sterft ben je toch ook niet blij?
    16--jarige
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:27

    Even een reactie op de eerste drie reacties: ik denk dat ds. Vreugdenhil ook niet bedoeld dat je altijd vrolijk moet zijn en dat zelf maar voor elkaar moet zien te krijgen. Blijdschap in God is iets totaal anders en dat zul je ook alleen maar kunnen ervaren als God jou bekeert heeft. Dan wil God jou die blijdschap geven; dat óók al ben je helemaal niet zo vrolijk, je je toch kan verheugen in Hem. En als je dan met anderen over Hem praat kán je ook niets anders dan Hem verheerlijken en echt waar, daar wordt je vanzelf blij van.

    Ik wens jullie allemaal van harte die ware blijdschap in God toe!

    Jantine
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:332

    Ik denk dat er een verschil zit tussen vrolijk zijn en blij zijn!
    Haaitje3
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:54

    Prachtig dat ds Vreugdenhil hier gesproken heeft! Zijn boek over 'vruchtdragen voor Hem' is ook prachtig!!
    Joosee
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:192

    jooootje
    bezorger schreef op dinsdag 18 september 2007 - 15:33

    k ben oowk egt nie altijd ff vrolijk!!!!


    neej,, maar kdenk ook niet dat je áltijd vrolijk moet zijn... Mag je onder bepaalde omstandigheden blij zijn...?
    Jeffer
    correspondent
    Quote bericht
    aantal posts:130

    Voor de liefhebbers en degenen die precies willen weten wat ds. Vreugdenhil gezegd heeft: http://stream3.kerkomroep.nl/archief/stream3i/K10582/2007-09-17-19-41.mp3 (CGK Zeist)

    Overigens is de inhoud van de lezing hetzelfde als die van het door hem geschreven boek 'Vruchtdragen voor Hem'.

     

    ritLa
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:37

    waarom maakte 't rd dit artikel als ik vragen mag?
    Jenita10
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:471

    dat is niet waar, want je moet huist verdrietig zijn om je zonden! dat is zo erg, daar kun je niet om lachen!

     everyoneweb.com/christelijkforum
    Haaitje3
    stagiair
    Quote bericht
    aantal posts:54

    @ Jenita10:

    De toespraak van ds Vreugdenhil ging over de vruchten van de Geest. Dat heeft niks met droefheid over de zonde te maken!! En trouwens; in de droefheid over je zonden (zondenbelijdenis) ligt al een grote blijdschap.

    Misschien is het niet goed om te zeggen; maar volgens mij praat je over iets waar je eigenlijk geen verstand van hebt...

    rooieria
    redacteur
    Quote bericht
    aantal posts:397

    onzin
     een nuchtere zeeuw :-)
    Veertj
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:1

    Hallo

    Dit is dus egt niet waar...!! Tenminste vind ikke..!! Je hoeft  en kan niet altijd blij zijn. dat zou ook niet helemaal kloppen denk als je altijd blij ben vind je wel??!!

    Greets MIJ

    1  2  »