Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    „Ik viel in twee maanden 20 kilo af”

    SPAKENBURG - In twee maanden tijd viel ze 20 kilo af. Haar haar viel uit, maar ze moest van zichzelf blijven lijnen. Ze was namelijk zo veel dikker dan haar klasgenoten, die daar geregeld opmerkingen over maakten. Liesbeth Koelewijn (19): „Het belangrijkste is dat je in jezelf blijft geloven.”

    Veel jongeren zijn te dik.

    Veel jongeren zijn te dik.

    Nederlandse jongeren zijn de afgelopen jaren beduidend dikker geworden. Ook worden ze op steeds jongere leeftijd te dik. Dit bleek uit een deze week gepresenteerd onderzoek. Gemiddeld is 14 procent van de jongens en 17 procent van de meisjes te zwaar.

    Liesbeth Koelewijn uit Spakenburg kampt ook met overgewicht. Al op jonge leeftijd merkte ze het verschil met klasgenoten. „In groep 8 was ik gewoon de grootste. Niet alleen in gewicht, ook stak ik minstens 10 centimeter boven de hoofden van de anderen uit.”

    Toch hield haar gewicht -„hoeveel ik weeg, mag niet in de krant”- Liesbeth op dat moment weinig bezig. Dat kwam pas tijdens haar periode op het Van Lodenstein College in Amersfoort. „Ik hoorde er niet bij. Klasgenoten maakten negatieve opmerkingen over mijn gewicht. Kortom, ik werd gepest.

    Op dat moment werd ik met mijn neus op de feiten gedrukt en moest ik er wel over nadenken. Het is ook gewoon naar, want ik kan er voor m’n gevoel weinig aan doen dat ik zo zwaar ben.”

    Op haar zestiende begint Liesbeth met het Cambridgedieet. Drie keer per dag een shake en een opkikker, een kopje bouillon. Binnen twee maanden valt Liesbeth 20 kilo af. „Het voelde heerlijk. Ik hoorde ook leuke complimenten. Mensen vonden het knap en konden het goed aan me zien.”

    Toch krijgt Liesbeth nare bijverschijnselen. „Heel m’n hormoonhuishouding was in de war. M’n haar viel uit. Ik heb toen een heel stuk ervan af moeten knippen. M’n haar was gewoon dood.”

    Liesbeth stopt daarom met het dieet. Binnen drie maanden tijd komt ze 10 kilo aan. Ze begint daarop met het Herbalifedieet. Wegens duizeligheid stopt ze daar al snel mee.

    Op dit moment fitnest Liesbeth samen met haar zus zo’n drie kwartier per week. Ook let ze op haar eetgedrag. „Maar soms ben ik het zo zat, dan neem ik op een verjaardag gewoon een gebakje.”

    „Gelukkig ben ik er nu nogal nuchter onder. Mijn klasgenoten op de opleiding spw nemen me zoals ik ben. Als we in een tussenuur een patatje gaan eten, kijken ze het eten niet van m’n bord. En het belangrijkste is: je moet in jezelf blijven geloven en jezelf accepteren zoals je bent.”

    Reacties (2)

    Dreamster
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:1

    Ey Sash...je bent echt niet dik lijkt mij, dat ligt ook aan je lengte;) Ik vind dat je echt wel op je uiterlijk mag letten, je mag ook best je mooie kanten accentueren en gewoon op je gewicht letten, maar je mag zeker niet ontevreden zijn over je lichaam... God heeft je supermooi geschapen!! En daar moeten anderen ook aan denken... Het komt namelijk niet echt als een compliment richting God over als je iemand uitscheld voor dik...
    iemand die zich te zwaar vindt
    bezorger
    Quote bericht
    aantal posts:9

    ben je als je 52 weeg en je bent 1.68 meter lang te zwaar?? ik vind zelf dat ik zwaar ben wie weet het??