Yord herfst logo
Home      Zoeken      

    Met zeilboot 5 meter hoge golven trotseren

    ANNA PAULOWNA - Meedoen aan een spetterende zeilrace van Noorwegen naar Amsterdam: de Race2saiL. De Noordzee met golven van 5 meter hoog oversteken. Een 65-tal Nederlandse jongeren won twee gratis avontuurlijke weken en zeilde woensdag tijdens de grote SAIL IN Parade Amsterdam binnen. Fleur Wisse (16): „Het waren twee topweken.”

    Fleur klinkt nog ietwat slaperig aan de telefoon. Wat wil je als je om kwart over tien ’s ochtends wordt gebeld, terwijl je de avond daarvoor laat bent thuisgekomen van SAIL 2005?

    Fleur is een van de 65 gelukkige winnaars van de zeilreis. Ze reageerde op een prijsvraag, een initiatief van de provincie Noord-Holland, en kreeg met de beantwoording van een aantal vragen een avontuurlijke reis aangeboden. „Het huis was te klein toen ik hoorde dat ik gewonnen had, ik had het niet verwacht.”

    Op 4 augustus begon de happening in Noorwegen. Met de bus reisde de groep van Haarlem naar Duitsland en per schip van Denemarken naar Zweden, vanwaar nog een laatste bustocht naar Noorwegen volgde. Na 22 uur reizen was de 16-jarige Fleur klaar voor de zeiltocht.

    Met acht andere Nederlandse jongeren scheepte ze in bij de Antwerp Flyer, een van de meest luxe zeilschepen die meededen. „Op onze boot van 26,5 meter lang en een mast van 32 meter hadden we een videorecorder en friteuse aan boord. We hadden zelfs een eigen kok.”

    De oversteek van de Noordzee was „heftig. Met een noordwestenwind kracht zeven sloeg de radar van een van de andere boten stuk. En als er golven van 5 meter hoog op je afkomen, is dat enorm spannend.”

    Twee keer daags moest Fleur van acht tot twaalf uur wachtlopen. „In zeilpak en reddingsvest gehesen, moest ik vier uur op de boot passen.” Daarbij hoorde ook het stellen van de zeilen. „Gelukkig zat ik dan met een lijn vast aan de boot voor het geval dat ik van boord zou slaan.”

    Aangekomen in Den Helder deden de boten mee aan een zeilrace via Engeland naar IJmuiden. „Wij werden zevende.” Woensdag voer de Antwerp Flyer de sluis van Amsterdam binnen. Daar lag ook de klipper Stad Amsterdam. „Prins Willem-Alexander stond aan het roer. Geinig dat ik hem nog heb gezien.”

    Wat Fleur van SAIL vond? „Het is geweldig. Al die schepen, duizenden toeschouwers, bulderende kanonnen en het Wilhelmus op de achtergrond.”

    Er zijn nog geen reacties geplaatst.