Kerkelijk Leven

Ds. D. Breure
neemt afscheid
van herv. Wilnis

Van een medewerker
WILNIS – Na een ambtsperiode ruim vijf en een half jaar nam ds. D. Breure gisteren afscheid van de hervormde gemeente van Wilnis. Hij hoopt de gemeente van Barneveld te gaan dienen.

Ds. Breure nam als uitgangspunt voor de preek de tekstwoorden uit Openbaring 1 vers 17 en 18. Zijn preek verdeelde hij in drieën: 1. De Koning in Zijn ambten: Johannes ziet de Heere Jezus hier als Koning en Hogepriester. 2. De knecht aan Zijn voeten: voor wie als een rechteloze aan Zijn voeten neervalt, is een preek als de rechterhand van Christus. 3. De kerk in Zijn handen: Hij legt Zijn rechterhand op u als kerk. Waar Christus het begin is, kan de duivel er nooit een eind aan maken.

De scheidende predikant vroeg zijn gemeente of hij in de afgelopen vijf en een half jaar de rijkdom en heerlijkheid van Christus genoeg verkondigd had.

Consulent ds. M. F. van Binnendijk van Vinkeveen sprak ds. Breure toe namens de ring en de classis en bedankte hem voor zijn werk in de synode. Ouderling Van der Ziel bedankte de predikant namens kerkenraad en gemeente voor zijn prediking „waarin Christus altijd centraal stond”.