Kerkelijk Leven

„De MAF gaat nu pas echt tot de uiterste einden der aarde”

Een nieuwe Cessna voor Uganda

Van onze kerkredactie
ZEIST – De Mission Aviation Fellowship-Nederland (MAF) bestaat volgende maand twintig jaar. Directeur Jos Brouwer lanceerde zaterdag tijdens de MAF-nieuwjaarsbijeenkomst in Zeist het jubileumproject: meebetalen aan een nieuw Cessna-vliegtuig voor Uganda.

De MAF heeft wereldwijd 180 vliegtuigen in dienst die regelmatig vliegen naar 2000 bestemmingen in 30 (zendings)landen. Elke vijf minuten stijgt ergens ter wereld een MAF-vliegtuig op: ten dienste van de zending.

De nood is groot in Uganda, aldus Brouwer. De helft van het land is over de weg onbereikbaar. De wegen zijn verder onveilig. Ook zijn er al landingsbanen gesloten. De MAF vliegt er nu met de reserve-Cessna die eigenlijk voor rampen stand-by hoort te zijn. In die regio vliegt de MAF voor onder andere de Gereformeerde Zendingsbond in de Hervormde Kerk (GZB). Brouwer stelde voor om in het jubileumjaar alles op alles te zetten om via MAF-Europa een zo groot mogelijke bijdrage te leveren aan het bedrag dat nodig is voor het nieuwe toestel.

Verdubbelen
De MAF bestaat vijftig jaar en heeft vier operationele groepen: In de VS, Australië, Europa en Canada. In het jubileumjaar van de Nederlandse organisatie stelde de directeur voor om alles te verdubbelen, „omdat in het werk ook alles dubbel nodig is. De 5000 Nederlandse donateurs zouden in getal moeten verdubbelen. Op kantoor is het dubbele aantal vrijwilligers nodig en we kunnen minstens tweemaal zoveel bekendheid gebruiken”. Op 23 mei belegt de MAF een open dag op vliegveld Lelystad.

De directeur wees de aanwezige MAF-vrienden erop dat het hen moet gaan om meer dan een hobby of passie voor vliegtuigen. „We dienen bezig te zijn tot verheerlijking van Gods Naam. Wij moeten bedenken dat we er niet zijn met geld inzamelen, maar dat ieder van ons geroepen is getuige te zijn in zijn of haar omgeving”.

De raad van advies, vrijwilligers, regioleiders, monteurs, piloten in opleiding en thuisfrontcomités kwamen zaterdagmiddag en -avond naar Zeist om elkaar te ontmoeten. Ouders van werkers kwamen ook. De directeur memoreerde de medewerkers die in het buitenland in opleiding zijn, onder wie de familie Geerten Vreugdenhil (piloot/ monteur) in Californië, die naar Irian Jaya uitgezonden zal worden. Vlieger Marco Koffeman, afkomstig van Urk, zal binnenkort op Botswana of Zambia gaan vliegen.

Toegenomen vraag
Directeur Brouwer zei dat tot voor kort wereldwijd een overschot aan vliegers dreigde binnen de MAF. „Dat is echter omgeslagen in een weer toegenomen vraag. Met name in Zuidoost-Azië en Afrika neemt de vraag naar de MAF-diensten toe „omdat de kerk er groeit”. Brouwer merkte op dat de eerste vijftig jaar van de MAF in het licht van het pionierswerk stonden. „Nu zijn ook de afgelegen gebieden bereikbaar en gaan we pas echt tot de uiterste einden van de aarde”.