Kerk en Godsdienst 30 november 2000

Schotanus wordt
nieuwe directeur
van Open Doors

Van onze kerkredactie
ERMELO – Tjalling Schotanus wordt per 1 januari de nieuwe directeur van Open Doors Nederland. Schotanus volgt Ruud van Eijle op, die directeur wordt van het partijbureau van de ChristenUnie.

Tjalling Schotanus (46) is momenteel als manager werkzaam in het bedrijfsleven. De nieuwe directeur zegt dat de vereenzelviging met de lijdende kerk weer bovenaan op de agenda van alle kerken, gemeenten en christenen moet komen te staan. „We moeten weer echt betrokken raken met hun lot, met hen meelijden, meehuilen en meelachen. De lijdende kerk heeft onze steun hard nodig, maar wij als vrije kerk kunnen aan de andere kant ook niet zonder het contact met hen.”

Schotanus maakte reeds in 1984 zijn eerste koeriersreis naar Polen. Sindsdien reisde hij voor Open Doors naar verschillende landen. In 1999 werd hij lid van het bestuur van Open Doors Nederland. Het gezin Schotanus is lid van Evangeliegemeente Morgenstond te Nieuwegein.

Ruud van Eijle heeft vanaf 1987 leiding gegeven heeft aan het Nederlandse kantoor van Open Doors.