Kerkelijk Leven 10 juni 2000

Moslimraad
houdt zendtijd

HILVERSUM – De Nederlandse Moslimraad (NMR) behoudt de zendtijd die door de Nederlandse Moslim Omroep wordt verzorgd. Het commissariaat voor de media heeft een aanvraag van de Raad van Moskeeën afgewezen, omdat die uitsluitend Turks-islamitische organisaties vertegenwoordigt.

De NMR vertegenwoordigt volgens het commissariaat de moslimgemeenschap in de breedte.

De tv-zendtijd van de NMR wordt verdubbeld naar 52 uren per jaar wegens de omvang van de achterban en daarmee het belang van de islam voor de samenleving, aldus het besluit van het commissariaat.

Er is alleen zendtijd toegewezen aan organisaties die religieuze hoofdstromingen in de Nederlandse samenleving vertegenwoordigen. Als hoofdstromingen gelden protestantisme, katholicisme, humanisme, jodendom, hindoeïsme en islam.

De aanvragen van IKON en ZvK, RKK, Humanistische Omroep Stichting, het Nederlands Israëlitische Kerkgenootschap (NIK) en de Stichting Organisatie voor Hindoe Media, die alle al zendtijd hadden, zijn gehonoreerd.