Binnenland 9 oktober 1999

Man in Arnhem
neergeschoten
in bomvol café

ARNHEM – Een nog onbekende man is gisteravond in Arnhem rond half acht neergeschoten in café Centraal. Het café zat op het moment van de schietpartij volgens de politie bomvol. Het slachtoffer raakte zwaargewond en werd overgebracht naar het ziekenhuis.

Over de aanleiding voor het incident was gisteravond nog niets bekend. Toen de politie arriveerde, waren vrijwel alle gasten weggevlucht.

Het slachtoffer werd door een aantal kogels getroffen. Hij kon nog een kleine 60 meter vluchten, maar zakte toen op het trottoir in elkaar.

Het is de tweede schietpartij binnen een week in Arnhem. Maandagavond schoot een 33-jarige Arnhemmer een 25-jarige plaatsgenoot op straat neer vanuit een bestelbusje. De 25-jarige is inmiddels buiten levensgevaar, maar ligt nog in het ziekenhuis. Een arrestatieteam van de politie hield de 33-jarige man een dag later in zijn woning aan. De verdachte is gisteren in bewaring gesteld.