Binnenland

Woningcorporatiekoepels fuseren

ALMERE – De twee nationale belangenorganisaties van woningcorporaties, de Nationale Woningraad en het NCIV, gaan fuseren. De verenigingsraad en de ledenraad van de koepelorganisaties hebben daartoe gisteren besloten.

NWR en NCIV willen vanaf 1 mei optreden als één organisatie. De juridische fusie moet op 1 januari 1999 een feit zijn. De adviesbureaus en bedrijven die tot op heden aan de koepelorganisaties waren verbonden, gaan in de loop van dit jaar zelfstandig verder.

Tussen beide organisaties zijn al enige tijd vrijwel geen wezenlijke verschillen in opvatting meer over volkshuisvestingskwesties of corporatiebelangen. Dat maakte het al mogelijk om het werk onderling te verdelen en namens elkaar of gezamenlijk op te treden, aldus NWR en NCIV in een gezamenlijke verklaring.

Een fusie is volgens beide koepels ook een voorwaarde om de taken van een belangenbehartigingsorganisatie in de toekomst te kunnen blijven vervullen. „Waar een zekere concurrentie tussen beide koepels jarenlang als een goede zaak werd gezien, ondervonden de leden de laatste tijd hinder van de aanwezigheid van twee koepels die steeds meer op elkaar gingen lijken”, aldus de organisaties. De argumenten om gescheiden op te trekken hebben aan betekenis verloren.

Algemeen directeur en bestuurder van de nieuwe vereniging wordt mr. W. van Leeuwen, nu nog directeur van het NCIV. De nieuwe president-commissaris wordt mr. G. Brokx, de huidige president-commissaris van de NWR. Algemeen directeur N. van Velzen van de NWR zal zijn functie neerleggen na bijna dertig jaar in de volkshuisvesting te hebben gewerkt.

De fusie heeft geen gevolgen voor de werkgelegenheid. De nieuwe vereniging telt ongeveer tweehonderd werknemers. Bij de belangenorganisatie zullen zo'n 850 woningcorporaties zijn aangesloten, die gezamenlijk 2,5 miljoen woningen beheren.