Binnenland

Wethouder aangehouden wegens ontucht

Van onze regioredactie
HARDERWIJK – De rijksrecherche heeft in opdracht van de politie gisteren een wethouder van de gemeente Harderwijk aangehouden. De man, H. M., wordt verdacht van ontucht met drie minderjarige jongens.

De wethouder, die namens de combinatie SGP/RPF/GPV deel uitmaakt van het Harderwijkse college, is ingesloten. De aangiften van twee jongens hebben betrekking op de jaren 1989 en 1990, de derde aangifte gaat over een latere periode. De persofficier van justitie in Zutphen, mr. J. C. Buttinger, sluit meer aangiften niet uit.

M. had zich voor de komende raadsperiode niet meer beschikbaar gesteld en verlaat de gemeenteraad na achttien jaar. J. van Roekel is zijn opvolger als SGP-lijsttrekker. Van Roekel onthield zich vanmorgen van commentaar.