Auto 17 maart 2000

Spaaracties

Nederland is verslaafd aan het sparen van zegeltjes, Air Miles of andere bonuspunten van de pomp waarmee nog wat geld valt terug te verdienen van de duurbetaalde brandstof.

Wat leveren de diverse spaarsystemen op en waar kun je het beste tanken om zo voordelig mogelijk cadeaus te kunnen kopen?

AutoWeek van deze week (editie 12) zet de verschillende spaarvormen van de benzinemerken in Nederland op een rij. Opvallend zijn de forse verschillen die uit dit overzicht naar voren komen.

Wie cadeaus spaart, kan beter niet naar Texaco of Shell gaan. Daar moet je twee keer zoveel tanken dan bij BP om Air Miles of Rocks te sparen voor een en dezelfde boorhamer of koffiezetter. Met Shell-zegeltjes spaar je overigens iets sneller voor deze producten. Gerekend in contant geld lopen de verschillen uiteen van 1 tot 2,2 cent besparing per liter.

De grootste krent is Texaco, de winnaar is Total/Fina, terwijl BP en Esso als tweede uit de bus komen.

Gaat het om waardebonnen, dan blijk je bij Texaco plotsklaps 2 cent te kunnen besparen. Ook hier is BP de grote winnaar, met een besparing van 3,69 cent per liter.