Politiek

Duitsland en Nederland steggelen over asiel

DEN HAAG (ANP). Nederland en Duitsland steggelen over 900 asielzoekers in ons land. Nederland zegt dat Duitsland hun asielaanvraag moet afhandelen, maar Duitsland zegt dat die bewering niet opgaat.

13 May 2016 09:39Gewijzigd op 16 November 2020 03:31
Beeld ANP
Beeld ANP

Het ministerie van Veiligheid en Justitie bevestigt een verhaal hierover uit het AD. Volgens de Dublin-akkoorden, waarin over dit soort dingen afspraken zijn gemaakt, moet het eerste land waarin een asielzoeker is geregistreerd de asielprocedure afhandelen. Nederland zag in het Eurodac-registratiesysteem dat de 900 in Duitsland waren geregistreerd, maar volgens Duitsland zijn deze vermeldingen in deze gevallen niet voldoende.

Nederland is erover in overleg met Duitsland. Met 1100 andere asielzoekers die volgens Nederland naar Duitsland moeten, hebben onze oosterburen geen problemen.

RD.nl in uw mailbox?

Ontvang onze wekelijkse nieuwsbrief om op de hoogte te blijven.

Hebt u een taalfout gezien? Mail naar redactie@rd.nl

Home

Krant

Media

Puzzels

Meer